Potpore obrtničkim zanimanjima

 

 

Općina će sufinancirati srednjoškolce s područja Općine koji su upisali obrtnička zanimanja, a koja se prema preporuci Hrvatskog zavoda za zapošljavanje smatraju kao deficitarna, u iznosu od 400,00 EUR.

Općina će isplatiti jednokratnu potporu svim osobama s područja Općine koje završe srednjoškolsko obrazovanje, smjer obrtničko zanimanje koje se prema preporuci Hrvatskog zavoda za zapošljavanje smatra kao deficitarno, te se zaposle u toj struci u roku od 1 godine od završetka školovanja, u iznosu od 300,00 EUR.

Općina će isplatiti jednokratnu potporu svim osobama s područja Općine koje u roku od 20 godina od završetka svog srednjoškolskog obrazovanja polože majstorski ispit, u iznosu od 300,00 EUR. Ova mjera obuhvaća sve osobe koje su majstorski ispit položile nakon 1. siječnja 2023 godine.

Utvrđena deficitarna zanimanja su: 

autoelektričar/ka, autolakirer/ka, autolimar/ica, automehaničar/ka, automehatroničar/ka, bravar/ica, dimnjačar/ka, elektroinstalater/ka, elektromehaničar/ka, fasader/ka, instalater/ka grijanja i klimatizacije, instalater/ka kućnih instalacija, keramičar/ka-oblagač/ica, konobar/ica, krojač/ica, kuhar/ica, krovopokrivač/ica, limar/ica, mesar/ica, obućar/ka, pekar/ica, plinoinstalater/ka, slastičar/ka, soboslikarličilac/soboslikarica-ličiteljica, stolar/ka, strojobravar/ica, tesar/ica, tokar/ica, vodoinstalater/ka i zidar/ka

Potpore obrtničkim zanimanjima

Naziv dokumentaVeličinaDodano datumaPreuzmi
Zahtjev_3_deficitarna_V390.90 KB02.05.2024, PreuzmiPregled
Skip to content