Jednokratna naknada povodom rođenja djeteta

 

U sklopu Mjera za ostanak mladih obitelji u Općini Štrigova, Općina Štrigova svake godine dodjeljuje jednokratnu naknadu u novcu za svu novorođenu djecu s područja Općine Šrigova. Pravo na jednokratnu naknadu u novcu za novorođeno dijete imaju roditelji ili samohrani roditelj koji ima prebivalište na području Općine Štrigova, a iznosi su sljedeći:

  1. za prvo novorođeno dijete iznosi 400,00 EUR
  2. za drugo novorođeno dijete iznosi  670,00 EUR
  3. za treće i svako sljedeće novorođeno dijete iznosi  1.000,00 EUR

Pravo na naknadu se ne ostvaruje ako roditelji ili samohrani roditelj ima prebivalište na području općine Štrigova, a žive(i) s djecom i rade (i) u inozemstvu. Ova odredba se ne odnosi na roditelje koji imaju status dnevnog migranta

Naknada povodom rođenja djeteta isplaćuje se u roku od 30 dana od predaje zahtjeva. Zahtjev za isplatu naknade mora se predati u roku od 30 dana od rođenja djeteta putem elektroničke pošte info@opcinastrigova.hr ili osobno u uredima Općine Štrigova, Štrigova 87, HR-40132

Naknada povodom rođenja djeteta

Naziv dokumentaVeličinaDodano datumaPreuzmi
Zahtjev_1_rodenje_v289.54 KB29.04.2024, PreuzmiPregled

Skip to content