Počinje 14. Umjetnička kolonija Štrigova

25.06.2024.

Ovog četvrtka, 27. lipnja 2024., počinje 14. po redu Umjetnička kolonija Štrigova. Iznimno bogata programom ugošćuje eminentna imena klasične glazbe koja će vas svojim izvedbama zasigurno oduševiti.
Umjetnička kolonija je višednevna manifestacija koja svake godine početkom srpnja okuplja kremu likovne i glaz­bene akademske umjetnosti. Utemeljena je 2011. godine na inicijativu međimurskog poduzetnika Antuna Horvata, a prema zamisli i koncepciji Žorža Draušnika. Intencija začetnika kolonije bila je spojiti glazbu, likovnost i poeziju na najvišoj profesionalnoj i umjetničkoj razini i tako stvoriti cjelovitu umjetničku manifestaciju. Netaknuta, idilična priroda i mir štrigovskih brežuljaka, vrijedni i srdačni ljudi, dobra hrana, a posebno dobro vino, kojim se ovaj kraj osobito diči, stvaraju inspirativno i opušteno ozračje u kojem rado borave svi – i umjetnici i publika.
U nastavku donosimo detaljan ovogodišnji program, a na vama je da nam se pridružite.
PROGRAM:
_______________________________
Četvrtak, 27. lipnja 2024., 18:00 sati
Muzej Međimurja Čakovec, Čakovec
IZLOŽBA
OD ZAVIČAJNOG PREMA UNIVERZALNOM
MATKO PEIĆ, PETAR SALOPEK, SLAVO STRIEGL, DAVORIN RADIĆ, DAVOR ŽILIĆ ZAJEDNIČKA IZLOŽBA
_______________________________
Petak, 28. lipnja 2024., 19:00 sati
Crkva sv. Jeronima, Štrigova 29
IL FESTIVO PER CANTARE E SUONARE
JOSIPA BILIĆ, sopran; FRANJO BILIĆ, orgulje
_______________________________
Subota, 29. lipnja 2024., 19:00 sati
Crkva sv. Jeronima Štrigova 29
ANSAMBL AD GLORIAM BRAS
_______________________________
Nedjelja, 30. lipnja 2024.
Izložba u Državnom arhivu za Međimurje u Štrigovi, Štrigova 102
SKLAD I SPONTANOST DAVORIN RADIĆ U AKVARELU, CRTEŽU I AKRILU GOSTI: ŽENSKI VOKALNI SASTAV STRIDONNE
Koncert u 19:30 sati
Crkva sv. Jeronima Štrigova 29
TRADICIJA U KONCERTNOM RUHU
TAMBURAŠKI ORKESTAR HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE
MATIJA FORTUNA, dirigent
____________________________
Subota, 9. srpnja 2024., 18:30 sati
Zmajev vrt, Železna Gora 5
Koncert
“À LA TURK”: TINA DROLE, mezzosopran, WOLFGANG STEFAN SCHWAIGER, bariton, MILJENKO TURK, bariton, ORKESTAR MLADIH GLAZBENIKA i MATIJA FORTUNA, dirigent. Cijena ulaznice je 10,00 EUR, dok svi mještani Općine Štrigova mogu podići svoje besplatne pozivnice u uredima općine.
____________________________
Skip to content