Provedba zakona o zaštiti životinja – osvijestite se i saznajte svoje obveze!

Zakon o zaštiti životinja (NN 102/17 i 32/19) obvezuje skrbnike na odgovorno ponašanje i držanje životinja u skladu s prihvatljivim uvjetima kao i kontrolu razmnožavanja.

Udruga Prijatelji životinja u suradnji sa svim jedinicama lokalne samouprave razvijaju svijest javnosti, a osobito mladih, o zaštiti životinja. S obzirom na to da napuštanje životinja nastaje upravo zbog velikog broja neodgovornih skrbnika kućnih ljubimaca, edukacija građana i informiranje skrbnika pasa i mačaka o njihovim zakonskim obvezama je zaista neophodna.

S ciljem što obuhvatnije i učinkovitije edukacije u nastavku donosimo letke koji govore o načinima postupanja s kućnim ljubimcima:

ZAKONSKE OBAVEZE SKRBNIKA PASA

ZAKONSKA OBAVEZA KONTROLE RAZMNOŽAVANJA KUĆNIH LJUBIMACA

PSI I MAČKE TRAŽE ODGOVORNOST SVIH NAS