Međunarodni savjetodavni dani 13. i 14. rujna 2023. za osiguranike koji su zaposleni odnosno samozaposleni ili su bili zaposleni u Republici Austriji

Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje u suradnji s nositeljem mirovinskog osiguranja iz Republike Austrije (Pensionsversicherungsanstalt) organizira Međunarodne savjetodavne dane 13. i 14. rujna 2023. za osiguranike koji su zaposleni odnosno samozaposleni ili su bili zaposleni u Republici Austriji.

Međunarodni savjetodavni dani održat će se:

  • 13. rujna 2023. u Zagrebu, u Središnjoj službi, A. Mihanovića 3, 9:00 – 13:00 sati
  • 14. rujna 2023. u Varaždinu, u Područnoj službi u Varaždinu, Kolodvorska 20c, 9:00 – 13:00 sati.

Pozivamo sve zainteresirane osiguranike da dođu na savjetodavne dane na kojima će savjetnicima iz područja mirovinskog osiguranja moći postavljati pitanja vezana uz ostvarivanje prava iz austrijskog sustava mirovinskog osiguranja te dobiti informacije o trajanju postupka ostvarivanja prava, kao i o načinu i postupku isplate austrijske mirovine.

Termin za sudjelovanje na savjetodavnim danima u Zagrebu potrebno je prethodno dogovoriti putem telefona, na broj 01 4595 424 ili e-poštom: slavka.pusic@mirovinsko.hr, a za sudjelovanje u Varaždinu na broj 042 398 056 ili e-poštom: zoran.resetar@mirovinsko.hr.

Napominjemo da je na savjetovanje potrebno donijeti dokumentaciju o mirovinskom osiguranju i osobnu iskaznicu ili putovnicu.