Dodijeljeni poticaji za uređenje nekretnina na području Općine Štrigova za 2022. godinu

U utorak, 14.03.2023. u Domu kulture u Štrigovi, održano je svečano potpisivanje ugovora o dodjeli poticaja za uređenje nekretnina. Ove godine je poticaj primilo ukupno dvadesetak obitelji u ukupnoj vrijednosti od 63.706,72 EUR.

Ova demografska mjera se provodi već četvrtu godinu za redom te je do sada ukupno u to uloženo 1.875.000,00 HRK.

Uz ovu mjeru Općina Štrigova pomaže mladim obiteljima i drugim demografskim mjerama poput naknade za novorođenu djecu, sudjelovanje u naknadi za vrtić i jaslice, osiguranje besplatnih školskih obroka  i radnih bilježnica, osiguranje besplatnog prijevoza za osnovnoškolce i srednjoškolce te jednokratne pomoći studentima.