Javni poziv za sufinanciranje troškova obrazovanja 2023

Ovim putem obavještavamo kako je otvoren Javni poziv za sufinanciranje troškova obrazovanja. 

Za poticajna sredstva po ovom pozivu mogu se kandidirati nezaposleni hrvatski branitelji iz Domovinskog rata, nezaposlena djeca smrtno stradalih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, nezaposlena djeca dragovoljaca iz Domovinskog rata i nezaposlena djeca hrvatskih ratnih vojnih invalida iz Domovinskog rata s trajno utvrđenim statusom.

Poticajna sredstva odobravaju se za:

– stjecanje prvog zanimanja (u programima obrazovanja (u programima obrazovanja za stjecanje niže razine srednjeg obrazovanja, trogodišnjim strukovnim programima obrazovanja, četverogodišnjim strukovnim programima obrazovanja),

– prekvalifikaciju (za osobe sa stečenom srednjom stručnom spremom za jedno zanimanje radi stjecanja stručne spreme iste obrazovne razine za novo zanimanje te za osobe sa stečenom srednjom školskom spremom radi stjecanja srednje stručne spreme),

– osposobljavanje,

– usavršavanje te

– stjecanje dodatnih znanja i vještina.

Razdoblje zaprimanja zahtjeva po ovom pozivu traje od 16. siječnja do 14. veljače 2023. godine.

Javni poziv i obrazac zahtjeva nalaze se na donjim poveznicama:

Javni poziv sufinanciranja obrazovanja 2023
Obrazac zahtjeva za obrazovanje 2023

 

Za dodatna pitanja zainteresirani se mogu obratiti osobno ili putem telefona u Ministarstvu hrvatskih branitelja, Područni odjel Čakovec, Ulica A. Schulteissa 19, tel: 040/395-018.