Sajam “Z domačega vrta”

LAG Međimurski doli i bregi, u suradnji s Muzejom Međimurja Čakovec, u petak, 19. listopada, u Kraljevom vrtu u Čakovcu, organizira međunarodnom sajmu „Z domačega vrta“ na kojem će biti predstavljena bogata i raznolika ponuda domaćih proizvoda, zdrave hrane i tradicijske baštine. LAG Međimurski doli i bregi ovaj međunarodni sajam organizira u sklopu prekograničnog projekta
ECool Tour, sufinanciranog sredstvima programa prekogranične suradnje Interreg SI-HR. U vrtu najpoznatijeg međimurskog slikara Ladislava Kralja Međimurca, u Ulici Ruđera Boškovića 7, nudit će se plodovi rada vrijednih međimurskih ruku, povrtlara, voćara i vinogradara, med i pekmezi,domaći začini, vina, sokovi, voćne rakije, izvorni međimurski specijaliteti i domaće slastice, ali i
tradicijski predmeti, koji svjedoče o bogatoj kulturnoj baštini Međimurja, koja se ovom priredbom nastoji očuvati i predstaviti kao prepoznatljiv dio identiteta. Želi se ponovno istaknuti važnost održive poljoprivredne proizvodnje u Međimurju, stoga će se Kraljev vrt u Čakovcu ove jeseni otvoriti svima koji proizvode domaću i zdravu hranu „z domačega vrta“, hranu s geografskim porijeklom, koja je uzgojena na prirodan način. Na sajmu „Z domačeg vrta“ će se predstaviti dvadesetak izlagača iz Međimurja, ali i iz Slovenije te
Varaždinske županije, a u raznovrsnom i zanimljivom programu sudjelovat će i djeca iz čakovečkih dječjih vrtića, članovi Učeničke zadruge “Tinček” Osnovne škole Sveti Martin na Muri te članovi kulturno – umjetničkih društava iz Međimurja i naši etno – glazbenici. Posebno zanimljiv dio programa bit će i kuharski show, u kojem će se demonstrirati priprema tradicionalnih međimurskih jela te posjetiteljima otkriti tajne pripreme domaćih specijaliteta.
Toga će dana za posjetitelje biti organiziran i razgled Memorijalne zbirke Ladislav Kralj Međimurec, uz stručno vodstvo kustosa Muzeja Međimurja. Međunarodni sajam domaćih proizvoda i zdrave hrane „Z domačega vrta“ u petak će biti otvoren od
10 do 18 sati, a ulaz na ovu atraktivnu priredbu je besplatan.