ŽELIM OBRAZOVANJE I POSAO

Nositelj projekta: Hrvatski Crveni križ – Gradsko društvo Crvenog križa Čakovec

Partneri: CZSS ČakovecHZZ-PU ČakovecOpćina G. MihaljevecOpćina NedelišćeOpćina Strahoninec,Općina Sv. Juraj na BreguOpćina Štrigova

Opis projekta: U sklopu projekta zaposliti će se 9 žena koje će raditi u programu podrške za starije i nemoćne osobe s područja općina partnera na projektu.

Cilj projekta  je omogućiti pristup zapošljavanju i tržištu rada ženama pripadnicama ranjivih skupina na području Sjevernog Međimurja te povećati socijalnu uključenost starijih i nemoćnih osoba na području Sjevernog Međimurja.

Osnovna aktivnost projekta odnosi se na program podrške starijim i nemoćnim osobama u koji će biti uključeno 54 korisnika, a za koje će se brinuti devet žena. Krajnjim korisnicima pomoći će se u obavljanju svakodnevnih poslova, ali i nabavljanju kućanskih i higijenskih potrepština.

Ukupna vrijednost projekta i iznos financijske podrške EU: 1.550.997,92 HRK
Razdoblje provedbe: 06.07.2018.-06.01.2021.